Akademickie Koło Misjologiczne

Projekt Cabo Verde 2009

Zaprosiliśmy do Polski… dziesięciu Kabowerdyjczyków! Pomysł jest jak najbardziej szalony, biorąc pod uwagę fakt, że jako koło naukowe nie mamy żadnego własnego budżetu, jak i, co gorsza, jesteśmy studentami… ;) Im bliżej daty ich przyjazdu (29 lipca 2009) tym bardziej przekonujemy się, że Pan Bóg błogosławi nawet takim szaleńcom jak my, byleby Mu zaufali! :) Jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim, którzy nas wspierają swoją modlitwą, ofiarowanym cierpieniem jak i pomocą materialną.

Zaprosiliśmy księdza Ima z wyspy Sal i siostrę Reginę, klaweriankę, z wyspy Sao Vicente. Pozostałe osiem osób to animatorzy zaangażowani w pracę w swoich parafiach z różnych wysp, których, jako przedstawicieli młodzieży z Cabo Verde, wybrała s. Regina za aprobatą tamtejszego księdza biskupa Dom Arlindo. Oto oni! :)

Padre Ima Padre Ima - ksiądz katolicki ;) (mówi po portugalsku, po włosku i trochę po polsku!!! :) )  
 
 
 

Irma Regina Irma Regina - siostra klawerianka. Zakręcona na maxa, ale bardzo kochana. Robi bardzo dużo dobrego dla młodzieży z Wysp. Organizuje chyba jedyne rekolekcje które się tam odbywają dla młodzieży w wakacje. Dużo można by pisać;) (portugalski, włoski, francuski)  
 
 

Valerio Valerio - z wyspy Sao Vicente. Animator muzyczny, prowadzi zespół-chór dziecięcy przy parafii, skończył studia w zeszłym roku i pracuje w szkole - uczy informatyki i muzyki. Jest świetnym muzykiem- zdobył już nie jedną nagrodę na wyspach (mówi po portugalsku, angielsku i francusku).  
 
 
 

Rosario Rosario - animatorka z Mindelo, Sao Vicente. Jest prezeską.... ministrantów (a w każdym razie była nią w sierpniu 2008) (portugalski,?)  
(Rosario to ta po lewej)
 
 

Tatony Tatony - animator z wyspy Santiago, ale ostatnie parę lat  spędził na Sao Vicente studiując W-F. W tej chwili uczy w-f'u w szkole na Santiago i pracuje z dziećmi z ulicy (organizując im wolny czas "na sportowo") (portugalski, angielski).  
 

Tania Tania - animatorka z wyspy Santo Antao. Jest „ministrantką”;) Bardzo sympatyczna dziewczyna, animatorka młodzieży, bardzo konkretna i "z charyzmą" (portugalski, ?).  
 
 
 

Livi Livi - animator z wyspy Sao Nicolau. Jak go poznaliśmy był akurat na przepustce w wojsku, jest bardzo pozytywnym człowiekiem (na rekolekcjach co chwilę wygrywał jakieś nagrody "za uczynność") i bardzo wrażliwym...:) (portugalski, trochę angielski).

Pozostałe osoby, których nie poznaliśmy osobiście, to:

Ildete - animatorka z wyspy Boa Vista
Antonio - animator z wyspy Santo Antao
Rilmar - animator z wyspy Sal

Pod swój dach przygarną ich nasze wspaniałe Siostry Klawerianki. Przy okazji zapraszamy serdecznie wszystkich bez wyjątku, a w szczególności studentów, do włączenia się w przygotowania oraz do uczestnictwa w tym, co w miesiącu sierpniu będziemy z naszymi przyjaciółmi z Afryki przeżywać. Szczegóły i program całego projektu umieścimy w lipcu na naszej stronie oraz postaramy się rozpropagować innymi medialnymi oraz tradycyjnymi ścieżkami. Do zobaczenia! :)

Następne doświadczenie misyjne

I już mamy pewność, że letnie Doświadczenie Misyjne, Akademickie Koło Misjologiczne będzie realizować w Jerozolimie, od połowy lipca do połowy sierpnia 2010 roku. Będzie to czas pracy na rzecz sierocińca prowadzonego przez siostry Elżbietanki na Górze Oliwnej i być może na rzecz drugiego sierocińca budowanego obecnie w Betlejem.

Więcej informacji już wkrótce...