Akademickie Koło Misjologiczne

Duchowa adopcja

Zobacz list adopcyjny

Ofiary zebrane podczas "akcji św. Mikołaj" przekazaliśmy na adopcję dziecka z Cabo Verde. Dawid ma 8 lat. Roczna adopcja wynosi 720 PLN. Zostało jeszcze trochę z ofiar mikołajowych i moglibyśmy zaadoptować drugie dziecko. Oczywiście adopcja nie powinna trwać tylko jeden rok!!!

Mam pomysł i propozycję: podejmijmy post i jałmużnę i zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przeznaczmy na ten cel (adopcja). Konkretne wyrzeczenie i zaoszczędzone fundusze dajemy na adopcję dziecka z Cabo Verde. Kto jest gotów wejść w ten pomysł, to zaczynajmy. Post potrwa tylko do Wielkiego Czwartku. Nawet niewielka suma ma sens. Taka forma postu uczy nas sensu tej praktyki pokutnej. Ja rezygnuję z czegoś i zaoszczędzone w ten sposób pieniądze daję ubogim. Proste! Na pierwszym spotkaniu w Okresie Wielkanocy będziemy mogli przekazać te ofrary.

Modlitwa za adoptowane dziecko

Proszę Cię, Panie, za moje dziecko, Davida które swoim sercem adoptowałem.

Pragnę mu pomóc. Aby mogło ukończyć szkołę i usamodzielnić się, ale nade wszystko, aby mogło doświadczyć godności bycia Dzieckiem Bożym. Błogosław wszystkim jego poczynaniom, daj mu zdrowie duszy i ciała oraz szansę na lepsze życie w normalnym społeczeństwie. Niech w swoje życie niesie przesłanie, że Bóg jest dobry, kochający i miłosierny. Maryjo Matko wszystkich dzieci, miej w opiece Davida, strzeż go ode złego i prowadź do Jezusa Twojego Syna a naszego Pana i Boga.

AMEN