Akademickie Koło Misjologiczne

Czas spotkania - ciągle się mijaliśmy...

Miłe słowa napisała o naszej książce "Czas spotkania. Doświadczenie misyjne na Wyspach Zielonego Przylądka" (Poznań 2009), pani Elżbieta Sieradzińska, przyjaciółka Cesarii Evora rozkochana w Wyspach Zielonego Przylądka.

Poczytajcie!

Fragment:

Naprawdę trudno uwierzyć, że w tak małym mieście jak Mindelo przez dwa tygodnie czternaścioro Polaków żyło wcale nie tak daleko od siebie,chodziło tymi samymi ulicami, zaglądało w te same miejsca, ba, chodziło pewnie do tego samego kościoła. A jednak. Ta trzynastka to studenci z Akademickiego Koła Misjologicznego w Poznaniu, którzy latem 2008 roku zawędrowali na Wyspy Zielonego Przylądka w celach misyjnych.

[...]3 x Sto lat w Mindelo

O mały włos Poznanianki spotkałyby Elżbietę Sieradzińską w domu Cesarii Evory w Mindelo. W 2007 roku odwiedziły Bosonogą Królową Morny w dniu jej urodzin.

Poczytajcie!

„Dziś były u mnie trzy Polki. - słyszę przy pierwszej porcji tuńczyka z warzywami i z ryżem. - Zaśpiewały mi." - „Po polsku?" „Po polsku." „To pewnie było „Sto lat!" „A co to jest „Sto lat"?"

Tuńczyk z warzywami i ryżem to niemal balsam na mój dzisiejszy zły humor. Nie tak wyobrażałam sobie to popołudnie. Prezent, bardzo polski prezent, zapakowany, na niebie nad Mindelo znów pojawiło się słońce, no i sam dzień jest szczególny. 27 sierpnia. Urodziny Królowej Morny. Sześćdziesiąte siódme.

[...]