Akademickie Koło Misjologiczne

Projekt Jerozolima 2010

Akademickie Koło Misjologiczne działające przy Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, po udanej realizacji projektów w latach 2007-2009 podejmuje kolejne wyzwanie. Piętnastu członków koła pod opieką ks. Pawła Skrzypczaka wyjeżdża jako wolontariusze, by pomóc w budowie sierocińca w Betlejem. Będzie to pierwsza taka placówka na obszarze Autonomii Palestyńskiej prowadzona przez polskie Siostry Elżbietanki.


Szczegóły wyjazdu:

Grupa wolontariuszy wyleci z Berlina do Tel Awiwu 16 lipca. Dalej dojedzie do Jerozolimy, gdzie na czas pobytu zakwaterowana zostanie w Domu Pokoju na Górze Oliwnej.

Codzienna praca będzie w głównej mierze dotyczyła wykańczania budynku sierocińca w Betlejem jak i pomocy przy opiece nad dziećmi z sierocińca na Górze Oliwnej. AKM pragnie również samą swoją obecnością wspierać uciskanych chrześcijan żyjących w Jerozolimie.

Jeśli będzie taka możliwość w czasie weekendów AKM odwiedzi kilka szczególnie ważnych dla nas chrześcijan miejsc, a mianowicie: Nazaret, Kanę Galilejską, Górę Tabor oraz Kafarnaum.

Uczestnicy wrócą do Polski 17 sierpnia.

Przygotowania:

Fundusze przeznaczane na projekty są rezultatem całorocznej pracy członków koła, m.in. rozprowadzania cegiełek (wydana przez AKM książka: „Czas spotkania”, butelki na wodę święconą, palemki w Niedzielę Palmową, itp.). Praca cały czas trwa. Praktycznie w każdą sobotę i niedzielę można spotkać AKMowiczów w parafiach na terenie Poznania i okolic. Bardzo ważna jest przy tym dla nas każda, nawet niewielka, pomoc materialna.

Uwaga!

W trakcie tego miesięcznego wyjazdu będzie można śledzić poczynania jego uczestników na naszej stronie. Każdy z nich będzie miał okazje by podzielić się swoimi przeżyciami, doświadczeniami, emocjami. W ten sposób powstanie pewien rodzaj sprawozdania z wyprawy. Zachęcamy więc do śledzenia naszej strony, szczególnie w czasie naszego pobytu w Jerozolimie: Kronika Jerozolima 2010


Sponsorzy


Wsparcie:

Nasze konto:

Akademickie Koło Misjologiczne - ASD
61-111 Poznań, ul. Wieżowa 2/4
98 1320 1016 2016 5820 2000 0001


Patronat medialny:


Partnerzy:

Pomoc Kościołowi w Potrzebie