Głosujemy na Poznaniankę Stulecia! Dr Wanda Błeńska nominowana

Serdecznie zachęcamy do głosowania na dr Wandę Błeńską w plebiscycie Miasta Poznania na Poznaniankę Stulecia! W jaki sposób można oddać głos na jedną z dziewięciu nominowanych? Można wysłać SMS lub zadzwonić (w godzinach 7:30 – 20:00)

Wanda Błeńska, SMS pod numer 4320 o treści PS101 lub telefon pod numer 61 646 33 44

 

– Rok 2018 jest wyjątkowy nie tylko ze względu na setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości – mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. – W 1918 roku dekretem o ordynacji wyborczej ustanowiono, że prawo do wyboru swoich reprezentacji do Sejmu będą miały także kobiety. Z okazji rocznicy tego wydarzenia chcemy podkreślić, jak wiele poznanianki wniosły do historii naszego miasta i jak wiele im zawdzięczamy również obecnie.

Na wybraną kandydatkę zagłosować może każdy pełnoletni poznaniak i poznanianka. Głosować można do 6 grudnia do godziny 23:59.

Więcej informacji o dr Wandzie Błeńskiej znajduje się tutaj.

***

Polecamy również artykuł ks. Jarka Czyżewskiego o dr Wandzie Błeńskiej na portalu Aleteia.

***

Kolejna bardzo ważna i radosna wiadomość dotycząca poznańskiej misjonarki: „Doktor Wanda Błeńska będzie jednym z 25 „świadków misji” promujących w całym Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny. Polska lekarka trędowatych znalazła się w gronie tak wybitnych postaci, jak św. Teresa z Lisieux czy św. Franciszek Ksawery. W Watykanie zaprezentowano przewodnik po miesiącu misyjnym, który będzie obchodzony w październiku 2019 roku.” Więcej informacji na portalu tygodnika katolickiego „niedziela”.