Stoisko AKM na V Forum Archidiecezji Poznańskiej

Pierwszą sobotę Adwentu członkowie AKM-u mieli okazję spędzić na V Forum Ewangelizacyjnym Archidiecezji Poznańskiej, które odbyło się na Poznańskich Targach. Tematem tegorocznego forum było pytanie: “Z miłości do parafii. Jak szukać Woli Bożej w służbie dla Kościoła?”, a celem – ukazanie jak ważnym elementem w zaangażowaniu parafialnym JEST rozeznawanie Woli Bożej w Kościele.

Forum rozpoczęła konferencja prowadzona przez ks. prob. Marcina Węcławskiego, który podkreślił, że parafia jest
i zawsze będzie cząstką diecezji oraz wspólnotą pielgrzymującego ludu Bożego
. Następną konferencję pt. “Reguły rozeznawania w życiu katolika” poprowadziła s. Renata Ryszkowska z RSCJ. Po krótkiej przerwie na kawę oraz drożdżówkę, posłuchaliśmy świadectw zaangażowania osób świeckich w życie parafii.

Następnie przyszedł czas na Mszę Świętą sprawowaną przez bp. Damiana Bryla. Pod koniec Mszy Świętej, w ciszy
i skupieniu, mieliśmy okazję do aktu osobistego oddania się Matce Bożej. Po przerwie obiadowej, uczestnicy mieli do wyboru warsztaty pt. “30 inspiracji dla parafii”. V Forum Ewangelizacyjne zakończył panel dyskusyjny oraz modlitwa uwielbienia i błogosławieństwa.

A gdzie w tym wszystkim AKM?! ?

Mimo otaczającej wszystkich jesiennej aury, nasze stoisko promieniowało kolorami kojarzącymi się z dalekimi krajami
misyjnymi. Przez całą sobotę członkowie obsługiwali stoisko oraz wyjaśniali cele Koła uczestnikom V Forum Ewangelizacyjnego. Największą furorę zdecydowanie zrobiły kartki świąteczne przywiezione przez Ekipę #od7boleści prosto z Rwandy!

Marysia Smoczyńska

Członkowie AKM rozpalali Misyjnego Ducha! Na zdjęciu część naszej ekipy. Od lewej: kl. Andrzej, Marlena, Dominika, Marysia.
Misyjne pamiątki przywiezione przez członków Koła z doświadczeń misyjnych.
Kartki świąteczne z Rwandy (jeszcze są dostępne! :)).