Ruszyła strona o dr Wandzie Błeńskiej!

Uroczyście ogłaszamy, że ruszyła strona internetowa w 10. językach poświęcona dr Wandzie Błeńskiej! Języki polski, angielski, hiszpański, portugalski, włoski, chiński, arabski, rosyjski, niemiecki i francuski – dzięki temu dr Wandę mogą poznać miliony (ba, miliardy!) osób na całym świecie, bez bariery językowej.

www.wandablenska.pl
oraz
www.wandablenska.com

Witryna została uruchomiona tydzień przed rozpoczęciem w Kościele Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego Październik 2019. Wanda Błeńska została wybrana przez Watykan jako jedna z 25 osób mających być dla chrześcijan świadkiem wiary i zaangażowanie misyjnego.

Co znajdziemy na stronie? Film o działalności misyjnej dr Błeńskiej, historię jej życia, główne myśli i opinie wielu osób na jej temat. Spis odznaczeń, które otrzymała Wanda Błeńska oraz bogatą galerię zdjęć.

Przesłanie życia zostało streszczone w hasłach „wiara”, „misje”, „człowiek”, „pacjent”, „skromność”, „marzenia”.

Biografię życia dr Wandy Błeńskiej i jej związki z Kołem są dostępne również w zakładce Nasza patronka na niniejszej stronie.

Jeśli Stolica Apostolska wyrazi zgodę, wkrótce powinien też rozpocząć się proces beatyfikacyjny pochodzącej z Poznania lekarki, która przez 43 lata pomagała trędowatym w Ugandzie. Przygotowaniami do procesu zajmuje się z polecenia abp. Stanisława Gądeckiego ks. Jarosław Czyżewski, u którego można składać świadectwa na temat życia misjonarki (jaroslaw.czyzewski@archpoznan.pl). Ks. Jarosław Czyżewski jest autorem strony internetowej poświęconej Wandzie Błeńskiej.

Każdego 27. dnia miesiąca w parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza przy ul. Nowina w Poznaniu odprawiana jest Msza św. intencji śp. Wandy Błeńskiej. Następnie przy grobie misjonarki, znajdującym się na cmentarzu przy tamtejszym kościele odmawiany jest różaniec w intencji misji. Modlitwa ta została zainicjowana 27 grudnia 2014 r. przez bp. dr. Szymona Stułkowskiego, trwa nieprzerwanie co miesiąc do dziś i jest wypełnieniem słów abp. Henryka Hosera z homilii pogrzebowej misjonarki. Gromadzi w dużym stopniu młode osoby zaangażowane misyjnie.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, szczególnie w dniu 27 listopada 2019 r. – w 5. rocznicę śmieci pani dr Wandy Błeńskiej! Szczegóły wkrótce na naszej stronie.