Madagaskar wśród nas!

Przewrotny tytuł? A jakże inaczej opisać niesamowitość aury spotkania i zbudowania wspólnoty z biskupem, który na co dzień posługuje w diecezji w Morombe?

Spotkanie rozpoczęliśmy od pełni wspólnej modlitwy, czyli od Eucharystii. Następnie, w duchu wspólnoty, wśród uśmiechów i słodkości podsumowaliśmy działania ostatnich miesięcy, nasza prezeska Ola przekazała nam też informacje o najbliższych planach naszego Koła. Później nastąpiły ciekawe opowieści biskupa Zygmunta Robaszkiewicza MSF o posługiwaniu duszpasterskim na Madagaskarze 🌍 Zupełnie inny świat! Anegdotki i nasze pytania napełniły nas nową wiedzą, kolejnymi inspiracjami i poszerzeniem horyzontów ewangelizacyjnych.

Ostatnią częścią styczniowego spotkania było dzielenie się opłatkiem, powodujące morze wdzięczności, szczerości i wzruszeń.

Na spotkaniu, oprócz biskupów – Zygmunta Robaszkiewicza MSF, o którym już wspominaliśmy oraz opiekuna naszego Koła, bp-a Szymona Stułkowskiego – odwiedzili nas również inni księża: Oscar Nejman, ks. Dawid Stelmach, ks. Jan Cieślak oraz ks. kan. Jan Frackowiak- rektor arybiskupiego seminarium!


Chwała Panu za ten czas! 🥰 a następne spotkanie już po sesji, za ponad miesiąc – serdecznie zapraszamy!