[zaproszenie] Posłanie misyjne 2019!

Mamy zaszczyt zaprosić na bardzo ważne dla członków naszego Koła wydarzenie. Ksiądz Arcybiskup pośle wolontariuszy na tegoroczne wyjazdy o charakterze misyjnym w najbliższą niedzielę, 30 czerwca br. O godzinie 10:00 w poznańskiej Katedrze Świętych Apostołów Piotra i Pawła odbędzie się Msza św., podczas której – na znak przynależności do Kościoła i potwierdzenia misyjnego charakteru wyjazdów – poznańscy wolontariusze otrzymają misyjne krzyże, w tym członkowie naszego Koła.

Po Mszy św. i posłaniu – aby kontynuować radosne święto – zapraszamy na agapę, podczas której będzie można wymienić swoje doświadczenia misyjne, jak też poznać swoje rodziny i przyjaciół. Liczymy na liczne uczestnictwo!

Jest to wielkie święto dla posłanych, jak też ich rodzin i przyjaciół! W tym roku z naszego Koła zostanie posłanych 21 osób ! Każda z trzech grup będzie na bieżąco informować, co się u nich dzieje – poprzez blogi i specjalnie utworzone strony (informacje wkrótce).

  1. Jerozolima 2019 z ks. Janem Cieślakiem – tegoroczny wyjazd jest 10. letnim doświadczeniem misyjnym na Górze Oliwnej, w sierocińcu Dom Pokoju, prowadzonego przez Siostry Elżbietanki z Prowincji Poznańskiej. Studenci będą pracować fizycznie na rzecz ośrodka. Wyjazd w okresie 16 lipca – 20 sierpnia br. https://akmjerozolima2019.blogspot.com
  2. Ghana 2019 z Ojcem Białym Mariuszem Bartuzi – doświadczenie misyjne będzie polegało na animowaniu czasu dzieci, młodzieży oraz dorosłych w miejscowości Obuasi w diecezji Kumasi. Gospodarzem będzie o. Izaak Antwi-Boasiako. Wyjazd w okresie 31 lipca – 28 sierpnia br.
  3. Kazachstan 2019 pod patronatem AKM 6-osobowa ekipa wyjeżdża do Astany, gdzie w domu Sióstr Szarytek będzie pracować fizycznie, między innymi reperując plac zabaw dla dzieci. Wyjazd w terminie 1 -14 lipca br. Więcej informacji: https://www.facebook.com/Kazachstan2019/ https://akmkazachstan2019.blogspot.com/

Bardzo serdecznie zapraszamy do uczestnictwa oraz do wspierania naszych tegorocznych wyjazdów na doświadczenia misyjne, gdzie za granicą będziemy świadczyć o przynależności do Chrystusa i Kościoła. Prosimy o wsparcie modlitewne oraz finansowe (informacja poniżej). Bóg zapłać za każde wsparcie naszej działalności!

Posłanie 2018 r.