[zaproszenie] Igol z Dobieżyna – misjonarz Afryki

W ramach obchodów Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego – października 2019 r. – odbędzie się premiera książki „Igol, człowiek legenda” autorstwa ks. Franciszka Kani SAC.

Książka przybliża biografię o. Ignacego Cieślaka, Pallotyna, który w wieku 59 lat wyjechał na misję do Rwandy. To przykład osoby ufającej Panu i odpowiadającej na Jego wezwanie – nawet, jeśli jest to posłanie na „koniec świata”, do zupełnie odmiennej kultury, odległego kraju, bez znajomości tamtejszych realiów czy języka.

W pierwszy weekend października (5-6 października) w Buku odbędą się wydarzenia związane z promocją książki. Swoją obecność potwierdzili m.in. Abp Henryk Hoser oraz Bp Szymon Stułkowski, jak również misjonarze i misjonarki z Rwandy, którzy współpracowali z o. Ignacym. Szczegóły na plakacie (poniżej).

Podczas wydarzeń obecne będzie również Akademickie Koło Misjologiczne im. dr Wandy Błeńskiej. Dochód z książki zostanie przekazany na budowę stałego ołtarza polowego w sanktuarium Jezusa Miłosiernego w Ruhango w Rwandzie. Oprócz książki do nabycia będą misyjne pamiątki z Rwandy, Izraela oraz innych części świata.

Książka ukazała się dzięki staraniom ks. Jana Cieślaka, związanego z naszym Kołem, opiekuna tegorocznej ekipy Jerozolima 2019.

Zapraszamy!