[zaproszenie] 1. spotkanie AKM-u w nowym roku akademickim!

Z wielką radością zapraszamy studentów poznańskich uczelni wyższych oraz misyjnych przyjaciół na pierwsze spotkanie Akademickiego Koła Misjologicznego im. dr Wandy Błeńskiej (AKM) w roku 2019/2020!

Kiedy? 22 października br. (wtorek), godz. 19:00.
Gdzie? Archidiecezjalne Centrum Misyjne (Siostry Klawerianki), ul. Dmowskiego 130 – Poznań. Przystanek „Sielska”.

Plakat autorstwa kl. Michała Sulowskiego.

Jaki jest plan?
Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa dr Szymona Stułkowskiego, opiekuna AKM.
Ogłoszenia i wybory nowego zarządu.
– Relacja z naszego tegorocznego doświadczenia misyjna – Ekipa Ghana 2019. 8-osobowa ekipa pod koniec lipca wybrała się na miesięczny pobyt w Ghanie, gdzie pracowała z dziećmi i młodzieżą. Przedsmak opowieści z wyprawy zaczerpniecie na blogu: http://akmghana2019.misja.info/.

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/2122454858059315/

Port lotniczy w Akrze.
Wizyta na ghańskiej filii kościoła parafialnego w Akrofuom.
W tradycyjnych strojach Ashanti.
Wizyta u Ojców Białych w Ejisu.
Członkiem naszej ekipy był o. Mariusz ze Zgromadzenia Misjonarzy Afryki – Ojców Białych.

* Akademickie Koło Misjologiczne im. dr Wandy Błeńskiej (AKM) jest kołem naukowym działającym na Wydziale Teologicznym UAM, skupiającym studentów wszystkich poznańskich uczelni wyższych.

Działalność Koła polega na dzieleniu się misyjnym świadectwem (w ramach spotkań tematycznych, rekolekcji, animacji etc.) w wielkopolskich parafiach oraz placówkach edukacyjnych. Rokrocznie przeprowadzane są inicjatywy misyjne, np. „Święty Mikołaj”, „Gwiazda Betlejemska”, „Palemki”, z których dochód jest przeznaczony na cele misyjne.

AKM opiera się na 3 filarach: modlitwie, animacji oraz formacji. Co miesiąc odbywa się spotkanie AKM, podczas którego na Mszy św. modlimy się w intencji misji, a następnie wysłuchujemy opowieści misyjnych Gości – księży, zakonników, sióstr zakonnych, osób świeckich.

Całoroczna intensywna działalność Koła zmierza również do przygotowania na wyjazdy na letnie doświadczenia misyjne. W wakacje 2019 r. nasze kierunku to: Jerozolima (po raz 10.!), Ghana oraz Kazachstan.

Zapraszamy do przekazywania zaproszenia studentom chcącym włączyć się w dzieło misyjne Kościoła!