Wiosenne animacje misyjne w parafiach – czas start!

Akademickie Koło Misjologiczne im. dr Wandy Błeńskiej nie zwalnia tempa – działamy cały czas prężnie i dużo.

W drugą niedzielę wielkanocną przeżywaliśmy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Dla nas był to nie tylko czas radości obfitujący w Boże Łaski, ale także czas wielu działań pomagających rozpalić Misyjnego Ducha, a działo się naprawdę wiele! 

27-28 kwietnia gościliśmy aż w trzech parafiach Archidiecezji Poznańskiej, mogąc dzielić się naszym doświadczeniem i zamiłowaniem do misji, podczas animacji misyjnych. Zawsze staramy się zadbać o liturgię poprzez czytanie, modlitwę wiernych, procesję z darami czy śpiew. W takich okolicznościach dzielimy się naszym doświadczeniem misyjnym, opowiadamy o działalności naszego Koła oraz o naszej Patronce – dr Wandzie Błeńskiej. W ten sposób próbujemy zachęcić parafian do włączenia się w pomoc misyjnym dziełom. Po Mszach św. rozprowadzamy misyjne cegiełki, w których każdy może znaleźć coś dla siebie i zabrać cząstkę odległego, misyjnego świata ze sobą do domu. Zachęcamy również bardzo do modlitwy za misje i misjonarzy na całym świecie.

W ubiegły weekend Luiza z kl. Patrykiem, Marleną i Olą dzielili się misyjnym duchem w parafii p.w. św. Jadwigi Śląskiej w Mądrych k. Środy Wielkopolskiej.

Dominika, Anna-Maria, Zosia, Weronika, kl. Tomek i kl. Mikołaj działali na poznańskim terenie w parafii p.w. Bożego Ciała, natomiast kl. Andrzej, kl. Mateusz, Marysia, Tosia, Mikołaj i Marysia pojechali do Komornik, gdzie w parafii p.w. Andrzeja Apostoła podczas Mszy świętych dzieli się swoim misyjnym zapałem i doświadczeniem. 

Dodatkowo w sobotę, jak każdego 27. dnia miesiąca modliliśmy się na Mszy świętej w parafii p.w. Dobrego Pasterza na poznańskich Ogrodach w intencji naszej Patronki, a następnie odmówiliśmy różaniec przy jej grobie, dziękując Bogu za dar Jej życia.

W ubiegły weekend mogliśmy się również włączyć w świętowanie jubileuszu 125-lecia założenia Zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera. Trzeba zaznaczyć, że to właśnie dzięki uprzejmości Sióstr, możemy organizować nasze comiesięczne spotkania w Archidiecezjalnym Centrum Misyjnym, zawsze spotykając się z pomocą i życzliwością. Życzymy Bożego Błogosławieństwa w dalszej posłudze i wytrwałości w dzieleniu się Misyjnym Duchem!

Przygotowała: Aneta Błasiak

Animacje misyjne w parafiach w okresie pozimowym rozpoczęliśmy już wcześniej – 23 i 24 marca, kiedy to odwiedziliśmy dwie parafie:

  1. Parafię Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Bytyniu, dokąd w niedzielę wybrała się nasza zmotoryzowana czteroosobowa ekipa: Luiza, Tosia, Weronika i kl. Andrzej.
  2. Parafię św. Jadwigi Śląskiej w Grodzisku, dokąd w sobotę pojechali nasz Opiekun ks. Szymon Stułkowski z Luizą i kl. Andrzejem, a w niedzielę wybrali się niezawodni kl. Mikołaj, Mikołaj, do których dołączyli Aneta i kl. Andrzej.

Z kolei w V Niedzielę Wielkiego Postu, 6/7 kwietnia, modliliśmy się w:

  1. Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Drawsku, w zmotoryzowanym składzie: Anna-Maria, Marlena, kl. Andrzej, kl. Michał, kl. Tomek.
  2. Parafii św. Jana Apostoła Ewangelisty w Poznaniu, gdzie AKM reprezentowali: Marysia, Tosia, Aneta, Weronika, Marysia, Dominika, kl. Mateusz, kl. Mikołaj, kl. Patryk.

Dziękujemy Proboszczom oraz wikariuszom każdej z ww. parafii za otwarte serca i życzliwe przyjęcie. Dziękujemy Parafianom za wkład modlitewny i finansowy w nasze projekty – przeznaczone nam ofiary są przekazane na letnie doświadczenia misyjne AKM.

Parafia św. Andrzeja Apostoła w Komornikach
Parafia Bożego Ciała w Poznaniu.
Parafia pw. Jadwigi Śląskiej w Mądre
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Drawsku
Parafia św. Jana Apostoła Ewangelisty w Poznaniu
Parafia w Niepokalanego Poczęcia NMP Bytyniu
Parafia pw. Jadwigi Śląskiej w Grodzisku