W lutym wybierzemy się do Chile – zapraszamy!

Serdecznie zapraszamy na 5. w tym roku akademickim spotkanie formacyjne Akademickiego Koła Misjologicznego im. dr Wandy Błeńskiej (AKM). Odbędzie się ono 12 lutego o godz. 19:00 w Archidiecezjalnym Centrum Misyjnym (Dom Zgromadzenia Sióstr Klawerianek) przy ul. Dmowskiego 130 w Poznaniu.

Jak co miesiąc, spotkanie formacyjne rozpocznie się Mszą św. w intencji misji i pokoju na świecie, jak również dzieł AKM. Później przedstawimy plan działań Koła na najbliższy miesiąc. Będzie również czas na krótkie „panamskie pozdrowienie” od Prezes AKM, która dopiero co wróciła z pielgrzymki na ŚDM w Panamie (zapraszamy na bloga: www.luiza-w-panamie.blogspot.com). Po modlitwie i części organizacyjnej pozostaniemy za Oceanem, a dokładniej udamy się do Chile, gdzie przez 5 lat pracował nasz Gość – o. Piotr Jałako SP.

O. Piotr, pijar, od września mieszka w Poznaniu i jest katechetą w Zespole Szkół Zakonu Pijarów im. św. Józefa Kalasancjusza. Wcześniej Ojciec Duchowny WSD w Krakowie i Nowicjatu w Rzeszowie, również wykładowca na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II. Na misjach w Chile pracował na dwóch placówkach, w stolicy – Santiago de Chile oraz w małej górskiej wiosce wśród Mapuchy – rdzennych Indian.

Zachęcamy do wysłuchania kazania Ojca Pijara „Dotarłeś do celu”: https://www.youtube.com/watch?v=S2dbS5lop58.

Do zobaczenia we wtorek!

Archiwum o. Piotra Jałako.
Archiwum o. Piotra Jałako.