Tydzień Misyjny w Poznaniu

Tegoroczny Tydzień Misyjny (21-28 października 2018 r.) był obchodzony pod hasłem „Pełni Ducha i posłani”. W Poznaniu odbyło się wiele wydarzeń przybliżających wiernym tematykę misyjną. Akademickie Koło Misjologiczne im. dr Wandy Błeńskiej także brało w nich udział, przeprowadzając animację misyjną, dzieląc się doświadczeniem pobytu w Weluli w Indonezji oraz w Awassie w Etiopii.

AKM przeprowadziło w niedzielę 21 października br. animację misyjną w parafii pw. św. Stanisława Kostki w Poznaniu. Studenci, członkowie Koła, modlili się wraz z wiernymi podczas mszy św. wieczornej o 18:30 w sobotę, jak również w niedzielne msze św. o godz.: 7:00, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 15:00, 17:00, 18:30, 20:00. Animacja misyjna przebiega w ten sposób, że członkowie AKM są ubrani w stroje misyjne, czytają Pismo Św., śpiewają psalm, mówią o działalności Koła oraz dzielą się doświadczeniem pobytu za granicą na doświadczeniach misyjnych, natomiast po mszy św. rozprowadzają cegiełki, z których dochód przeznaczony jest na wakacyjne wyjazdy na doświadczenia misyjne.

Także we wtorek, 23 października, AKM gościło w parafii pw. św. Stanisława Kostki wraz z opiekunem AKM, ks. dr Szymonem Stułkowskim, rektorem ASD w Poznaniu. Po różańcu w językach misyjnych oraz mszy św. członkinie AKM, Ania Stachowiak i Monika Samolej, opowiedziały o swoim pobycie na doświadczeniu misyjnym w Awassie w Etiopii. Dziewczyny pracowały w ośrodku prowadzonym przez Siostry Misjonarki Miłości w sierpniu i wrześniu 2015 r.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Misyjnym u Kostki znalazło się również w programie „Z życia Kościoła”, 20.10.2018 r.

W poznańskiej Farze tradycyjnie także obchodzony był Tydzień Misyjny. W poniedziałek, 22 października, po różańcu misyjnym oraz mszy św., podczas której homilię wygłosił ks. dr Szymon Stułkowski, w Cafe Misja odbyło się spotkanie z Karoliną Sieradzką oraz Marysią Frąckowiak, które w tym roku uczestniczyły w doświadczeniu misyjnym w Weluli w Indonezji (Poznaj Weluli). Dziewczyny podzieliły się swoim doświadczeniem pracy w dalekiej Azji Południowo-Wschodniej. Karolina i Marysia po raz drugi pracowały w Weluli, poprzednio w 2016 r.