Sympozjum „Akademicki Ruch Misyjny. Wczoraj – dziś – jutro”

Wydział Teologiczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Akademickie Koło Misjologiczne im. dr. Wandy Błeńskiej
Kleryckie Koło Misyjne Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu
zapraszają do udziału w sympozjum
AKADEMICKI RUCH MISYJNY. WCZORAJ – DZIŚ – JUTRO
10-11 maja 2018 roku

Podczas sympozjum chcemy stworzyć przestrzeń dialogu, zbudowaną wokół refleksji naukowej nad aktywnością akademickiego ruchu misyjnego w Polsce, w historii, teraźniejszości i przyszłości oraz umożliwić studentom prezentację działalności środowisk misyjnych, do których należą. Celem spotkania jest odkrycie na nowo wartości i potrzeby istnienia akademickiego ruchu misyjnego oraz zdefiniowanie nowych wyzwań, jakie stoją przed misyjnie zaangażowanymi studentami w dzisiejszym świecie.

Do uczestnictwa zachęcamy środowiska akademickie zaangażowane w sprawy misji, w tym także kleryckie koła misyjne oraz wszystkich zainteresowanych misyjną działalnością Kościoła.

Zgłoszenia uczestnictwa w sympozjum należy dokonać poprzez formularz internetowy: https://goo.gl/forms/V69cz1xxCPyxEZh13. Dla uczestników będą przygotowane materiały konferencyjne. Udział w sympozjum jest bezpłatny. Istnieje możliwość zarezerwowania noclegu z 10 na 11 maja br., za dodatkową opłatą (30zł).

Studentów zapraszamy do przedstawienia ok. 10-minutowego wystąpienia w trakcie panelu „Dziś”. W ten sposób chcemy pochylić się nad aktualną sytuacją akademickiego ruchu misyjnego, bogactwem charyzmatów, form i metod działania. Czekamy na referaty podejmujące twórczo i nieszablonowo próbę ujęcia misyjnej aktywności studentów i przeanalizowania sytuacji całego ruchu oraz konkretnych środowisk.

Zachęcamy akademickie środowiska misyjne do zgłoszenia plakatu, zawierającego informacje na temat działalności grupy/wspólnoty. Będę one prezentowane w trakcie sympozjum w budynku Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W trakcie trwania sympozjum (11 maja w piątek), poza przedstawieniem referatu i zaprezentowaniem plakatu, będzie też możliwość posiadania stoiska w celu rozprowadzania własnych publikacji, misyjnych cegiełek, ulotek czy informatorów. Środowiska zainteresowane taką formą prezentacji swojej działalności prosimy o zaznaczenie odpowiedniej opcji w formularzu zgłoszenia uczestnictwa.

Na wszystkie zgłoszenia czekamy do 30 kwietnia. Informacja o zakwalifikowaniu referatu zostanie podana do 5 maja 2018 roku.
W przypadku pytań prosimy o kontakt: sympozjum.arm@gmail.com. Zapraszamy na stronę wydarzenia na Facebooku: www.facebook.com/events/151758712169471

Istnieje możliwość wsparcia organizacji sympozjum ofiarą przekazaną na konto:
98 1320 1016 2016 5820 2000 0001
Akademickie Koło Misjologiczne – ASD; ul. Wieżowa 2/4; 61-111 Poznań
Z dopiskiem: „sympozjum”

Pełny tekst zaproszenia i szczegółowe informacje

Program sympozjum (na bieżąco aktualizowany)

Formularz zgłoszenia referatu do sesji studenckiej „Dziś”

Formularz zgłoszenia plakatu