Styczniowe spotkanie :)

W poniedziałek, 9 stycznia, spotkaliśmy się na spotkaniu opłatkowym. Nie brakowało atrakcji, emocji, dobrych życzeń, kolęd i ciepłej herbaty 🙂

Mszę Świętą celebrował ks. prof. dr hab. Paweł Wygralak, dziekan Wydziału Teologicznego UAM.

W homilii Ksiądz Profesor zauważył, że fragmenty Pisma Świętego pojawiają się nie przypadkowo w liturgii, tym razem z pewnością także nie jest to zbieg okoliczności. Każdy w życiu musi sobie zadać pytanie, czy tak jak Szymon i Andrzej potrafi natychmiast pójść za wezwaniem Jezusa, niezależnie od tego jakie powołanie realizują (por. Mk 1,14-20). Przypomniał też, że powołaniem każdego człowieka jest pójście za Chrystusem. Do nas należy decyzja czy uznamy go za swojego mistrza i czy zdecydujemy się na bycie Jego uczniami.

Składanie życzeń było dla nas okazją do podziękowania Siostrom Klaweriankom za gościnę, której nam co miesiąc udzielają, Księdzu Dziekanowi za życzliwość i wsparcia oraz Księdzu Szymonowi za cierpliwość i entuzjazm, które zachowuje pomimo rozlicznych obowiązków.

W trzeciej części spotkania wysłuchaliśmy opowiadania Magdy Plekan, świeckiej misjonarki kombonianki, o pracy fizjoterapeutki w Etiopii. Magda po dwóch latach spędzonych w ośrodku prowadzonym przez Misjonarki Miłości w Awassie przebywa w Polsce na urlopie. Do Etiopii wraca w marcu.

Na następne spotkanie zapraszamy 20 lutego!