[sprawozdanie] V spotkanie AKM-u w tym roku akademickim!

We wtorek 12 lutego odbyło się kolejne, bo już piąte spotkanie Akademickiego Koła Misjologicznego.

Chociaż oficjalna część zaczęła się jak zawsze Mszą Świętą o godzinie 19:00, to pewna część spotkała się u sióstr Klawerianek już o 17:00…

Ekipa w składzie: biskup Szymon Stułkowski, Anna-Maria Dzik, Aneta Błasiak, Weronika Jeżyk, Maria Smoczyńska, Dominika Romanowska i Michał Sulowski… Tak tak! To nasze GTW obradowało nad bieżącymi tematami, z których chyba najbardziej chodliwym i pobudzającym emocje była kwestia wakacyjnych doświadczeń wakacyjnych.

Kto? Gdzie? Kiedy? Spokojnie, wszystko w swoim czasie i w odpowiednim momencie będzie wiadome. Wiedzcie jednak, że nie próżnujemy i już teraz działamy i troszczymy się, żeby wszystko poukładało się, jak należy.

Dalej wszyscy przeżyliśmy Mszę Świętą, podczas której modliliśmy się razem z naszym gościem, księdzem Dawidem Stelmachem, za wszystkich chorych, a zwłaszcza za jego brata, który zmaga się z rakiem a w ostatnich dniach przechodził operację (polecamy pana Janusza i jego bliskich Waszym modlitwom!).

Po Mszy Świętej, ks. Dawid – Dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych Archidiecezji Poznańskiej, delegat Arcybiskupa ds. Misji, wykładowca UAM, duszpasterz Wydziału Teologicznego – wprowadził nas w misyjną działalność w Meksyku.

Misje? W Meksyku? W tym tak bardzo katolickim kraju?

Oczywiście! Jak sam ks. Dawid powiedział: „w Meksyku panuje straszny… Meksyk i Sajgon”, ludzie często żyją w strasznych warunkach i trzeba im pomóc stanąć na nogi.

Jak?

Świetnym przykładem jest historia Craiga Johringa. Był on protestanckim pastorem, który pojechał właśnie do Meksyku, gdzie pod wpływem modlitwy poszedł do Bazyliki Matko Bożej z Guadalupe i nawrócił się na katolicyzm. Potem podjął pracę w najtrudniejszych możliwych terenach. Poszedł na ogromne wysypiska śmieci, gdzie ludzie – i to nie pojedyncze osoby, ale już całe wielopokoleniowe rodziny – żyją w naprawdę prymitywnych warunkach i innego świata niż śmieciowisko nie znają. Craig zaczął ich z tego środowiska wyciągać. Jego dzieło rozwinęło się do dużej organizacji, która w systematyczny, opracowany sposób pomaga najuboższym przejść edukację i zacząć nowy start w życiu.

Chętnych dowiedzieć się więcej, zobaczyć świadectwa, poznać dokładniej działalność czy wesprzeć organizację, zapraszamy na ich stronę: https://hopeofthepoor.org/ (niestety nie ma wersji w języku polskim).

Ponadto nasz Gość podzielił się z nami różnymi dygresjami, ciekawymi przemyśleniami i szczególnie nas zachęcał, żebyśmy przez świadectwo naszego życia byli iskrami, które przekazywane dalej zapalają misyjnego (i nie tylko misyjnego) Ducha we wszystkich dookoła.

A co dalej? Jeszcze w tym tygodniu w piątek (14.02) ponownie zapraszamy do sióstr Klawerianek na godz. 17:00 na spotkanie z siostrą Norbertą Piękoś – misjonarką pracującą w Ugandzie, która dobrze znała się z naszą patronką dr Wandą Błeńską i chce się podzielić z nami świadectwem swojej pracy. Do zobaczenia!