Pozdrowienia z Rejsu Niepodległości!

Luiza Nadstazik z Komisji Rewizyjnej od 31 maja do 13 czerwca bierze udział w Rejsie Niepodległości! Dar Młodzieży wypłynął z Gdyni 20 maja, a Luiza uczestniczy w drugim etapie rejsu, który rozpoczął się w Kopenhadze i zakończy się w Szczecinie obchodami Dnia Morza (po drodze żaglowiec odwiedził norweski port Stavanger) 🙂 15 czerwca Dar Młodzieży znowu opuści Polskę i wróci do Ojczyzny dopiero w marcu 2019 roku.

Jak piszą organizatorzy:

Przesłaniem Rejsu Niepodległości jest zaakcentowanie w globalnej przestrzeni publicznej tak wyjątkowej rocznicy, jaką jest stulecie odzyskania niepodległości. Drugim punktem kluczowym byłby udział żaglowca w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie w dniach 22-27 stycznia 2019 roku. Oba przesłania łączą w harmonijny sposób historię z przyszłością – stulecie polskiej niepodległości ze świętem młodości manifestowanym w Panamie przez młodzież z całego świata.

We wszystkich portach odwiedzanych przez „Dar Młodzieży” podczas tej podróży w naturalny sposób obecna będzie Polska symbolizowana przez piękny żaglowiec i biało – czerwoną banderę.

Godnie reprezentowany jest także AKM! Razem z serdecznymi pozdrowieniami Luiza przesyła też zdjęcia z naszą flagą wykonane na Morzu Północnym 🙂

Strona internetowa Rejsu Niepodległości: pl2018.org

Fanpage na Facebooku: facebook.com/RejsNiepodleglosci