Po raz ósmy wspieramy Dom Pokoju w Jerozolimie!

Po raz ósmy organizujemy akcję Gwiazda Betlejemska, w której uczestniczy ok. 40 parafii!

Studenci od października przygotowują paczuszki z kredą, kadzidłem i węgielkiem, które rozprowadzane będą w parafiach 6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Zebrane ofiary przeznaczone zostaną na wsparcie działalności Domu Pokoju (Home of Peace) na Górze Oliwnej w Jerozolimie, prowadzonego przez polskie siostry Elżbietanki. Home of Peace to miejsce, gdzie w czasie roku szkolnego ok. 20 dzieci otrzymuje opiekę i możliwość edukacji, na którą nie mogły by sobie pozwolić bez pomocy ludzi dobrej woli.
Projekt realizowany jest pod patronatem Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego oraz we współpracy ze stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Przed rokiem studenci uczestniczący w letnim doświadczeniu misyjnym przekazali siostrom Elżbietankom 5 tysięcy dolarów.

Pakiety przygotowane przez AKM można nabyć podczas Uroczystości Objawienia Pańskiego w wybranych parafiach archidiecezji poznańskiej i w jednej parafii polskiej w Anglii (Peterborough).

Jeśli ktoś chce wesprzeć Dom Pokoju, może włączyć się w projekt, przekazując dobrowolną ofiarę na konto AKM z dopiskiem „Gwiazda Betlejemska 2018”:
Akademickie Koło Misjologiczne – ASD, ul. Wieżowa 2/4, 61-111 Poznań
Nr konta: 98 1320 1016 2016 5820 2000 0001