MISYJNA PIELGRZYMKA ROWEROWA

MISYJNA PIELGRZYMKA ROWEROWA
z okazji 90-lecia Akademickiego Ruchu Misyjnego w Polsce.

1.09.2017 o godz. 14:00 po Mszy Św. wyruszymy spod Sanktuarium Świętości Życia w Poznaniu w ok. 300 – kilometrową trasę do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. W trakcie drogi będziemy modlić się w intencji misji oraz osób poświęcających im swoje życie.
Ramowy plan pielgrzymki:
– dzień 1 (Poznań – Jarocin) [88 km]
– dzień 2 (Jarocin – Wieluń) [128 km]
– dzień 3 (Wieluń – Częstochowa) [70 km]

Przewidywany koszt pielgrzymki ok 220 zł.
Zgłoszenia do 24.08.2017 przez formularz (https://goo.gl/forms/dZf1yFypkeDhAr8m1).

24.08 (czwartek) o godz. 18:45 odbędzie się spotkanie organizacyjne w kawiarence parafii Zwiastowania Pańskiego przy ul. Leśmiana 2. Ostatecznym potwierdzeniem uczestnictwa w pielgrzymce będzie wpłacenie zaliczki w wysokości 100 zł.

Myślicie, że wybór CZĘSTOCHOWY jako miejsca docelowego Misyjnej Pielgrzymki Rowerowej jest przypadkowy? Otóż nie… Już od początku swojej działalności Akademicki Ruch Misyjny w Polsce został oddany w ręce Matki Bożej Częstochowskiej, aby mu matkowała. Inicjatorka tego dzieła, Kazimiera Berkan, pisała:

„Będzie to, co sami zdobędziemy, co sami zdziałamy. Nic ponad to. Nie łammy sobie głowy więcej, niż trzeba. Pan Bóg możniejszy od przeszkód. Mamy iść naprzód, to idźmy, bo skądże by dał nam do serca owe myśli niespokojne, żywe, twórcze, radosne, które każą nam wierzyć we wspaniałą przyszłość misyjną Polski!”

Gotowi do startu? Zobaczcie film, a na pewno znajdziecie w sobie chęć do rowerowej przygody!