Letnie doświadczenia misyjne!

Jedną z form działalności AKM-u jest organizowanie tzw. doświadczeń misyjnych, dzięki którym członkowie Koła mogą na własnej skórze poznać warunki panujące w krajach misyjnych. Dotychczas udało się zrealizować kilka takich projektów.

W tym roku AKM podejmuje następujące projekty misyjne:

Doświadczenie misyjne Jerozolima 2017

To już ósmy rok z rzędu, kiedy studenci jadą do „Domu Pokoju” – domu dziecka na Górze Oliwnej w Jerozolimie prowadzonego przez Siostry Elżbietanki z prowincji poznańskiej. Podczas pobytu (28.07-23.08.2017) uczestnicy projektu będą starać się swoją pracą wesprzeć Siostry Elżbietanki, które prowadzą ten sierociniec od prawie 50 lat. Siostry swoją gorliwą i ofiarną służbą dbają o utrzymanie, wyżywienie, wykształcenie i przygotowanie do życia ponad 20 dzieci.

www.akmjerozolima2017.blogspot.com

Doświadczenie misyjne Rwanda 2017

Doświadczenie odbędzie się w terminie 16.07-7.08.2017. Przez 3 tygodnie uczestnicy projektu będą przyglądać się pracy oo. Pallotynów w sanktuarium Matki Bożej z Kibeho oraz dzielić się wiarą i radością z napotkanymi ludźmi! Są Ekipą #od7boleści. Dlaczego? Z wielu względów, przede wszystkim z powodu orędzia Matki Bożej, która objawiła się 30 lat temu w miejscowości, do której wybierają się na doświadczenie misyjne 🙂 Maryja poleciła wtedy odmawiać Różaniec Siedmiu Boleści, znany kiedyś, a teraz zapomniany. Matka Boża z Kibeho pragnie, aby rozpowszechniono go w Kościele. Chcą propagować objawienia i modlitwę na Różańcu Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny i oczywiście mówić w swoich środowiskach o Rwandzie i Kibeho.

www.rwanda-2017.blogspot.com

fb.com/od7bolesci