?Liczy się każde źdźbło?! [pomoc dla Domu Pokoju w Jerozolimie]

Liczy się każde źdźbło! Każde źdźbło w trawie, której zakup możemy pomóc sfinansować! Plac zabaw w Home of Peace – domu dziecka na Górze Oliwnej w Jerozolimie – wymaga wymiany podłoża. Każdy z nas może dołożyć cegiełkę (a właściwie ździebełko) do realizacji tego przedsięwzięcia!

Od 9 lat, co roku, wyruszamy na doświadczenie misyjne do Domu Pokoju prowadzonego przez Siostry Elżbietanki z prowincji poznańskiej. Wykonujemy tam drobne prace remontowe i porządkowe. Między innymi w celu ograniczenia kosztów prowadzenia domu.


W styczniu każdego roku organizujemy także akcję “Gwiazda Betlejemska” – 6 stycznia, w Uroczystość Objawienia Pańskiego, rozprowadzamy w 40 parafiach archidiecezji poznańskiej pakiety z kredą, kadzidłem i węgielkiem – ofiary zebrane tego dnia zostają przekazane Siostrom z Home of Peace na poczet codziennego utrzymania wychowanków.

Czasem jednak okazuje się, że niespodziewanie pojawiają się potrzeby wykraczające poza umiejętności i możliwości wolontariuszy, które nie mieszczą się w ramach zaplanowanego domowego budżetu.
Taką inwestycją okazała się rewitalizacja placu zabaw, który używany z dużą częstotliwością przez dzieci potrzebuje odświeżenia. Siostry w trosce o komfort i bezpieczeństwo dzieciaków planują wymienić nawierzchnię placu na bardziej przyjazną i dostosowaną do panującego w Jerozolimie klimatu – wolniej nagrzewającą się i lepiej amortyzującą upadki.


Koszt zakupu i instalacji sztucznej trawy to ok. 8 tys. szekli (czyli ok. 8 tys. złotych). W myśl zasady, że liczy się każde źdźbło – jeśli 800 osób dorzuci 10zł lub 1600 wrzuci 5zł – uzbieramy potrzebną sumę bez problemu! A dzieciaki będą mogły bawić się na odnowionym i bezpieczniejszym placu zabaw 🙂

Wpłaty można dokonywać na konto:
98 1320 1016 2016 5820 2000 0001
Akademickie Koło Misjologiczne – ASD
61-111 Poznań, ul. Wieżowa 2/4
Z dopiskiem “Liczy się każde źdźbło

Nie możesz się dorzucić? Udostępnij! Każda pomoc jest wartościowa 🙂

Ps. Sprawa placu zabaw jest nam bliska z wielu powodów. Ale przede wszystkim dlatego, że asystowaliśmy przy wylewaniu betonu pod zabawowe konstrukcje. A mężczyźni, uczestniczący w doświadczeniu misyjnym 3 lata temu własnoręcznie wyrównywali teren placu kilofami 🙂 Także, staramy się dbać o niego jak o własny!

Strona internetowa Home of Peace: www.homeofpeace.cba.pl/pl/strona-glowna

Chcesz zobaczyć co robią wolontariusze na doświadczeniach misyjnych w Jerozolimie? Zapraszamy na blogi:
akmjerozolima2018.blogspot.com
akmjerozolima2017.blogspot.com
akmjerozolima2016.blogspot.com
akmjerozolima2015.blogspot.com
akmjerozolima2014.blogspot.com
akmjerozolima2013.blogspot.com
akmjerozolima2012.blogspot.com